Svařovací zdroje TIG poslouží i šikovným kutilům
Metoda svařování TIG se v posledních letech využívá stále častěji. A to nejen profesionálními řemeslníky, ale také zručnými domácími kutily, kteří se do této poměrně sofistikované činnosti nebojí pouštět. Obliba svařování TIG stoupá rovněž díky tomu, že jsou dnes na trhu k dostání poměrně levné modely svářeček.
Co je TIG?
Existuje hned několik variant svařování. Využije-li se k práci svářečka TIG, je zřejmé, že při jejím provozu bude docházet ke svařování elektrickým obloukem, a to za pomoci netavící se elektrody. Je tedy nezbytné zvolit odolný materiál. Proto se pro svářečky TIG hodí především wolframové elektrody, u nichž při hoření, ani za vysokých teplot, nedochází ke zmíněnému tavení.
Kdy se metoda TIG aplikuje?
Svářečka TIG je vhodná například v okamžiku, kdy hodláte svařovat velmi tenké kovové, hliníkové, měděné či třeba bronzové materiály. Typicky si takto můžete opravit kovový nábytek, který v nějakém bodě popraskal, svařovat se dají pohodlně různé trubky z hliníku, potažmo jiné nerezové materiály.
Kde pořídit svářečku TIG a na kolik peněz vás vyjde?
Jako pěkný příklad značky lze uvést Pantermax. Její produkty hojně využívají profesionální řemeslníci na stavbách, hodí se však také do domácích podmínek. Typickou ukázkou budiž svářečka Pantermax TIG222DC, což je model, který vás vyjde na méně než 15 tisíc korun. A to je cena, která je atraktivní i pro příležitostné kutily. Jedná se o moderní svářečku TIG, s níž nebudete mít problém při přenosu, oceníte také poměrně jednoduchý systém ovládání. Běžně je dodávána spolu s kompletním příslušenstvím a ochrannou samostmívací kuklou, takže v rámci jediného nákupu pořídíte vše, co ke svařování potřebujete. Právě ochranné pomůcky jsou důležitými prvky, bez nichž byste se do svařování doma raději vůbec neměli pouštět, jinak si snadno můžete přivodit poranění.
Zdroj foto: _vyr_129_PMTIG222DC_S02/www.pantermax.cz